Açık Büfede Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Açık Büfede Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Açık Büfede Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yapılan araştırmalara göre açık büfesi olan otellerde tatilciler 3-5 kiloya kadar alıyor. Kısa müddette alınan bu hatalı kiloları vermekte vakit ve gayret gerektiriyor. Bu yüzden açık büfelerde porsiyon kontrolünün iyi yapılması gerekiyor. Perhizin çok dışına çıkmadan ve aşırıya kaçmadan beslenmeniz gerekmektedir. İlk olarak tabak olmadan açık büfeyi komple gezip yiyecek çeşitlerini görmenizi öneriyoruz. Yiyeceklerinizi kararlaştırdıktan sonra tabak ile tekrar açık büfeyi gezebilirsiniz. Seçeceğiniz tabağın boyutunun küçük olması porsiyon kontrolünü ayarlamanızda kolaylık sağlayacaktır. Kendinizi hudutsunuz yeme fikrine kaptırmadan doyduğunuzu hissettiğinizde durmalı ve her şeyden yemek için kendinizi zorlamamalısınız.

Kahvaltı

Tatilde kahvaltı öğününü kesinlikle yapmanız gerekmektedir. Açık büfe serviste kahvaltı yaparken değişik peynir çeşitlerinden küçük porsiyonlarda alarak tabağınızda çeşitlilik yapabilirsiniz. Kahvaltıda her gün farklı yiyecekler ile beslenmenizi öneriyoruz. Bir gün omlet, bir gün menemen, bir gün müsli gibi farklı yiyecekler seçenek etmelisiniz. Bütün çeşitleri aynı gün tüketmeye çalışmayınız. Çeşitler arasından tercih yapınız.

Ara Öğün

Ara öğünlerde kahvaltı öğünü kadar ehemmiyetli olup es geçilmemesi gerekir. Ara öğünü atlarsanız öğlen ve akşam yemeklerinde açık büfelerde yediklerinizi fazla kaçırabilirsiniz.

Tatlı Tüketimi

Tatlı tükettiğiniz zamanlarda günlük almanız şart olan kalori balansını sağlamanız için yemeklerinizin porsiyonlarını küçülterek kalori balansınızı sağlayabilirsiniz.

İçecek Tüketimi

İçecek tüketimine değinecek olursak havaların sıcaklığı ile birlikte içkili, gazlı ve şekerli içeceklerinde tüketimi artmaktadır. Bu tarz içeceklerden çokca tüketerek farkında olmadan yüksek kaloriler alabilirsiniz.

Spor ve Aktiviteler

Tatil sürecinde aldığınız kalorileri dengelemek hesabına kesinlikle spor yapmalısınız. Yüzme, yürüyüş ve otelde yapılan günlük egzersiz aktivitelerine katılmanız kalori balansınızı sağlamanıza yarayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın